Ворожіння в ніч на Святого Андрія

У день св. Андрія, як і в день великомучениці Катерини, дівчата ворожать на своїх суджених.

 

Ворожіння на судженого

Візьми миску з водою і кілька звичайних швейних голок будь-якого розміру, але не дуже великих. Підійдуть і кравецькі шпильки з колечком. Якщо тебе цікавить заміжжя або просто розвиток відносин з партнером, можна взяти голки різного розміру і загадати: нехай менша буде твоєю, а велика – того, на кого гадаєш. Обидві голки змасти жирним кремом або олією і обережно клади на воду. (Якщо ти в “любовному трикутнику” чи тебе цікавлять відносини з декількома людьми, візьми кілька голок, краще різних. Одна буде твоєю, а інші – ті, хто тебе цікавить, і обережно, одну за одною, поклади на поверхню води).

Голки, що залишилися на поверхні, це ті, хто і в майбутньому році залишиться поруч з тобою. Якщо якісь дві голки з’єднаються, це означає союз (можливо, шлюб) тих людей, на яких ти загадала. Якщо голки злипаються по всій довжині, це обіцяє плідну співпрацю і вірну дружбу. Якщо кінці голок розійшлися або голки опинилися на поверхні води в різних сторонах – значить, зв’язок між цими людьми послабшає. А якщо голки пішли на дно – можливо, з цими людьми дружба в майбутньому році перерветься.

Якщо потоне твоя голка – значить, у твоєму житті почнеться новий період, і не всі старі зв’язки збережуться. У новому році у тебе будуть нові турботи і можливо будуть оточувати інші люди.

Може трапитися, що потонуть всі голки. Це не означає нічого поганого. Просто ти недостатньо їх змастила, і ворожіння потрібно повторити.

Сон в ніч на Андрія

Вважають, що чоловік, який присниться дівчині в ніч на 13-е грудня, стане її чоловіком. Тому постарайся запам’ятати того, кого побачиш уві сні. А щоб суджений приснився напевно, перед сном обов’язково подумай про людину, яка дорога твоєму серцю.

Ворожіння на воді

13 грудня, в день святого Андрія, найкраще вдаються «водні» ворожіння. Увечері цього дня можна ворожити на судженого. Вважається, що якщо два рази – і в цей день, і на Святки – привидиться один і той же чоловік, ворожіння вірне і збудеться. Для цього гадання дівчині потрібна особлива підготовка.

Щоб воно виявилося вірним, не можна їсти нічого м’ясного, тільки хліб і воду, але найголовніша умова – щоб у цей день усі близькі родичі були ситі. Ворожать тільки дівчата або жінки. До і після ворожіння потрібно мовчати, поки не настане ранок.

Ворожіння на дзеркалах

Кажуть, що тут повинні ворожити люди з міцними нервами. Беруться два дзеркала великої і бажано рівної величини, встановлюються один проти одного, висвітлюються двома свічками; найкраще тримати дзеркало проти висвітленого стінного дзеркала так, щоб з направленого дзеркала в стінній утворився довгий коридор, осяяний вогнями.

Кімната має бути без кішок, собак, птахів і сторонніх осіб, крім однієї або двох скромних персон. Щодо останніх: вони не мають дивитися в дзеркало, не підходити до ворожбитів і не розмовляти. І ось наприкінці цього коридору і повинен з’явитися суджений; правда, дивитися доводиться іноді дуже довго, і побачити можна не тільки судженого. А і всяку нечисть, але гра варта свічок!

 

Share this article

Про автора

Леся Голояд

Головний редактор

Зв'язатись зі мною можна у соціальних мережах :
https://vk.com/id78508235
https://www.facebook.com/lesya.holoyad
Наша пошта : zboriv_te_ua@ukr.net

  Яндекс.Метрика