Ігри на випередження : що планують кандидати на голову Зборівської ОТГ? (ІНТЕРВ'Ю)

ЧАСТИНА 1 : Олег Клапач та Ірина Манько. Нагадаю, що цієї неділі відбудуться вибори голови й депутатів Зборівської ОТГ, які плани та реальні пропозиції пропонують кандидати - читайте у статті. Спілкувалась Леся Голояд.

Олег Клапач

1. Чому ви вирішили балотуватись на посаду голови ОТГ і що стало поштовхом до рішення?

 

В мене є життєва позиція і принципи. Ще під час навчання в університеті, молодь підтримала мене та обрала студентським деканом. Рішення балотуватись на посаду голови було мною прийнято, як тільки дізнався, що відбудуться нові вибори. Маю групу підтримки. В моїй команді є фахівці з різних галузей, є зацікавлені бізнесмени.

 

Поштовхом стала мрія побачити рідне місто світлим та приємним для життя.

 

Маю волю стати головою, бо вважаю себе достойним служити людям, платникам податків. Саме такий підхід повинен мати голова.

 

Я, найманий працівник у своїх виборців, а не їх начальник.

 

2. Чи треба Зборівській ОТГ програма розвитку, які мають бути її основні напрямки?

 

Безумовно така програма потрібна. Не відкрию великої таємниці, коли скажу, що така програма вже розроблена моєю командою. Я постійно спілкуюсь з фахівцями у галузі сільського господарства, екології, енергетики, та іншими. Ці люди входять до моєї команди. Наша програма має три головних напрямки.

 

- 1 Сільське господарство. Аграрії головні платники податків в бюджет громади, тому вони на першому місці. Великі холдинги орендують землю у приватних власників та у сільських рад. Ми утворимо комунальне сільскогосподарське підприємство. Тоді громада отримє прибуток не від здавання землі в оренду, а з реалізації продукції.

 

- 2 Енергетика. Маємо домовленості з фінською компанією BioGTS, що займається виробництвом біогазу та біодизеля. Сировиною служать відходи від сільськогосподарського виробництва. Фінські партнери готові інвестувати у будівництво заводу 50% вартості, ще 25% інвестує Європейський банк реконструкції та розвитку. Фактично громада повинна вкласти лише 25% від вартості, це близько 100 тис. євро, що є абсолютно реальною сумою.

 

- 3 Благоустрій та інфраструктура. Наші співгромадяни мають можливість часто бувати в сусідній Польщі. Ми бачимо стан парків, дитячих майданчиків, стадіонів. Там хочеться жити. В нас має бути так само. Людей має оточувати приємне для життя середовище.

 

3. Ваші конкретні кроки по збільшенню дохідної частини  бюджету громади.

 

Ми здатні заробляти і ми будемо заробляти. Як я вже казав - це утворення комунальних підприємств. Така практика поширена в Європі. Ми створимо сільськогосподарське підприємство і будемо отримувати доходи від реалізації продукції, забезпечимо школи та дитячі садочки безкоштовним харчуванням. На основі цього підприємства разом з фінськими партнерами побудуємо завод по виробництву біогазу. Побічним продуктом заводу є теплова енергія, отже адміністративні будівлі Зборова будуть опалюватись безкоштовно.

 

Землі непридатні для обробки, особливо південні схили, використаємо для розміщення соняшних панелей. Будемо генерувати електроенергію та продавати за «зеленим тарифом». Інвестори з Німеччини готові вкласти кошти.

 

4. Основна проблема селищ ОТГ - відсутність роботи, яке вирішення проблеми пропонуєте?

 

Знову наведу приклад Європи. Наші земляки працюють в Швеції на зборі ягід. Ми навели контакти з шведськими партнерами. Наш клімат дозволяє вирошувати ту саму продукцію, при чому збирати кращі врожаї. Взагалі в селах потрібно розвивати мале підприємництво, але люди не мають грошей на сировину, обладнання, техніку. Ми оголосимо гранти на кращі бізнес-плани по розвитку малого підприємництва в селі. Перевагу надамо місцевим мешканцям. З бюджету громади будемо інвестувати в своїх громадян. Думаю наші люди зуміють посадити ту саму малину в себе вдома і продати її в Польщі, тому не потрібно буде їхати на заробітки.

 

5. Чи потрібна реформа щодо комунальних підприємств, можливість їх об'єднати була б доцільною?

 

Зараз маємо діючі комунальні підприємства, але самі бачите толку з них мало. Ми реорганізуємо їх. Проведемо інвентаризацію наявного майна. Мудрі люди кажуть, легше збудувати новий будинок, ніж постійно латати старий.

 

6. 3 конкретні цілі на 2018, які ви обіцяєте реалізувати на даній посаді.

 

Наступний рік буде вирішальним. Перша – це скорочення непотрібного штату чиновників. Так, це не популярний захід, але ми не можемо собі дозволити продублювати всі посади районної державної адміністрації. Ми проведемо атестацію та приймемо на роботу нових компетентних працівників. Перевагу надамо молоді. Друга – реорганізація діючих та утворення нових комунальних підприємств. Комунальні підприємства повинні заробляти гроші. Третя – ремонт доріг в селах, там абсолютно негативний стан доріг.

 

7.Чи маєте на думці сформовану команду, чи можливий варіант, що в соратники ви візьмете якісь політичні сили, кого з своїх конкурентів готові взяти собі у заступники?

 

Як я вже казав, маю досвідчену команду фахівців. Адже ми склали і програму розвитку і вже провели переговори з іноземними партнерами. В нас готові інвестувати. Зі своїх конкуренів я нікого не візьму в заступники. Такі реалії життя. Це фактично представники політичних партій, що мали можливість себе показати протягом років незалежності.

 

Єдина політична сила, що має майбутнє – це Аграрна партія. Сильна команда. А головне, що це єдина партія, що реально, а не на словах виступає проти продажу землі. Пригадуєте, що трапилось з нашими підприємствами, те саме буде і з землею у випадку її продажу. Приїдуть іноземні покупці, скуплять землі і припинять їх обробляти, адже у них за кордоном перевиробництво сільськогосподарської продукції і таким чином вони усунуть конкурента в особі України. А ми живучи на самій родючій землі купуватимемо продукти вирощені в Польщі чи Німеччині. Тому я підтримую аграріїв.

Ірина Манько

1. Чому ви вирішили балотуватись на посаду голови ОТГ і що стало поштовхом до рішення?

Я вирішила балотуватися   для того,  щоб  точніше розуміти виборчий процес, щоб на  власні очі переконатися  чи прозорими є вибори  починаючи з місцевого рівня. ( а найглибше  розуміння приходить , коли знаходишся  в епіцентрі подій ). Я прибічник  того, що до влади мають прийти молоді  люди - незаангажовані, "не продані ", що не мають власного бізнесу , який будуть  "кришувати " після того,  як правдою-не правдою  прийдуть до влади. Моє незадоволення явним станом речей  і  стало поштовхом до того, що я висунула свою кандидатуру.

2. Чи треба Зборівській ОТГ програма розвитку, які мають бути її основні напрямки?

Очевидно,  що так! Для того, щоб Зборівська  ОТГ  вийшла на належний рівень  той, який в ідеалі повинен бути у кожної об'єднаної  громади( що створена чи ще тільки починає формуватися). Розвиток ОТГ  повинен мати певні,  чітко визначені орієнтири,  тобіж  напрямки.  Я б виділила такі : соціально -економічні  ( сприяння розвитку  малого та середнього бізнесу, вирішення земельного питання,  зрушення з місця  проблеми з інфраструктури  і.і) культурні  ( підвищити рівень  національної свідомості )Можна  багато говорити на цю тему , але  основне взяти  план дій і ВИКОНУВАТИ, без мусолення   і кидання  слів на вітер.

3. Ваші конкретні кроки по збільшенню дохідної частини  бюджету громади.


Планую  долучити до місцевого бюджету  додаткові надходження. Тобто  прилучатися  до іноземних  програм, що   залучать  кошти до бюджету. Також залучити не податкові надходження, що мають ряд переваг : сплачуюються  не регулярно і не постійно,  мають цільовий характер,  не залежать від доходів платника,  можуть бути добровільними  і обов'язковими.

4. Основна проблема селищ ОТГ - відсутність роботи, яке вирішення проблеми пропонуєте?

Я можу розписати   дуже багато утопічних  ідей, і це буде не доречно. Безробіття  загальна  проблема   на рівні держави.  Ставши головою ОТГ я не можу  гарантувати робочі місця,  особливо в селі, але очевидно  займуся  цим  питанням, обговоривши  його з людьми компетентними  в цій справі. Робочі місця ж з неба не падають.


5. Чи потрібна реформа щодо комунальних підприємств, можливість їх об'єднати була б доцільною?

Реформа  потрібна, але внутрішня  ( перебудова  все ж досі  радянського  комунального  підприємства) , зовнішній ж вияв  реформи-тобі ж об'єднання  комунальних підприємств, на мою думку не принесе  хороших результатів, можливо навіть зовсім нічого не змінить.

6. 3 конкретні цілі на 2018, які ви обіцяєте реалізувати на даній посаді.

Головною моєю ціллю буде завершити вже розпочату роботу над інфраструктурою. Давно пора докінця  завершити справу. Також я б хотіла  зробити управління прозорим, а значить всі будуть добре виконувати свої  обов'язки  ( без крадіжок,  хабарів  і.і) . З більшим влиттям  у справу зявляться  і інші конкретні цілі,  які обов'язково  треба буде втілювати в життя , щоб зробити життя громадян  ОТГ Зборова  на рівень вищим і якіснішим.


7.Чи маєте на думці сформовану команду, чи можливий варіант, що в соратники ви візьмете якісь політичні сили, кого з своїх конкурентів готові взяти собі у заступники?

Сформованої команди в мене немає . Все можливо,  та поки над цим не задумуюсь,  і правильно роблю!

Наступні розмови читайте на сторінках "Правди у Зборові"

 

 

 

Остання зміна 24/10/2017

Share this article

Про автора

Леся Голояд

Головний редактор

Зв'язатись зі мною можна у соціальних мережах :
https://vk.com/id78508235
https://www.facebook.com/lesya.holoyad
Наша пошта : zboriv_te_ua@ukr.net

  Яндекс.Метрика