Роман Переймибіда про плани і бачення діяльності Зборівської ОТГ (ІНТЕРВ'Ю)

Кандидат на посаду мера від партії "Самопоміч" поділився баченнями, якою має бути Зборівська ОТГ.Чому ви вирішили балотуватись на посаду голови ОТГ і що стало поштовхом до рішення?


Як адвокат  я часто співпрацюю з органами місцевого самоврядування та держаними структурами. В першу чергу я бачу проблему у форматі діалогу влади і народу. На сьогоднішній день влада не бачить, чи не хоче бачити цієї проблеми, вона не йде на зустріч до народу, таким чином не дотримується засад громадянського суспільства. А це основа усіх демократичних країн.
Громадянське суспільство - це громадські слухання, збори жителів вулиці, села, міста, багатоквартирних будинків. Люди, котрі бачать проблему біля себе і знають як її ефективно вирішити. У нас наприклад, не завжди або й  взагалі не дотримується вимога щодо оприлюднення проектів рішень, які прийматимуться на сесіях. Хоча законом передбачено, що за 20 днів до сесії має бути оприлюднено проектів рішень. Крім сайту, газети, таким оприлюдненням може бути і інформаційна дошка в доступному місці. Тобто, якщо цього і дотримуються, то лише формально через закон, а не заради співпраці із громадою.
Завдання будь-якого органу місцевого самоврядування знайти розумних людей, а керівник зобов’заний сформувати команду з людей розумніших за себе, лише тоді можна говорити про успіхи громади та міста.
У Зборові є чимало розумних людей, що реалізували себе в різних сферах, та вони не хочуть брати участь в політиці, а якщо і бажають, то відчувається протидія та небажання співпраці з боку влади.
Влітку 2013, я змінив роботу на посаді заступника начальника (фактично виконував обов’язки начальника) юридичного відділу Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції  аби займатись адвокатською діяльністю, як незалежна людина із благородним призначенням. Я хочу відкрити доступ до самоврядування розумним людям шляхом сворення таких інституцій як збори жителів  вулиці, міста, села, щоб разом думати про розвиток нашої громади
Звичайно, я схвально дивлюсь на кроки сьогоднішнього мера, щодо благоустрою, ми знайомі й часто спілкуємось. Добре, що зроблено бруківку, майданчики, частково відремонтовано вулиці, але ніхто не знає за чиї кошти, скільки заплачено, кому заплачено за вищевказаний благоустрій. Закритий стиль прийняття рішень та використання коштів дає людям привід думати про шахрайство і фантазувати про  схеми незаконного збагачення.
Хочу робити те, що я роблю – відстоювати права громади, брати участь в створенні засад громадянського суспільства в нашій громаді.
Умови , що сприяли моєму висуванню , мабуть, тут є заслуга “Самопомочі”, я не є членом партії, але я їх симпатик, приємно, що вони самі помітили мою кандидатуру за рекомендаціями жителів міста. У п’ятницю був на зустрічі із Садовим, який обіцяв, що з їх боку, як мінімум , буде методологічна та інформативна допомога в напрямку роботи з міжнародними фондами, які співпрацюють з Львовом та фінансують проекти в різних сферах, співпраця інших голів міст від “Самопомочі”.


Чи треба Зборівській ОТГ програма розвитку, які мають бути її основні напрямки?

Безумовно, потрібна. Всі проекти готуються під певні програми. Основний момент, як обіцяють, на перший рік-два заплановано інвестиції від державного бюджету в громади. Тут питання, як ними розпорядитись так, щоб ці кошти могли дати свій дохід та користь через роки. Саме тому треба шукати розумних людей, в тому числі і серед інших політичних сил. Було б, звісно, ідеально побудувати виробництво, але бажано аби це був свій фермер, той, що платить податки за принципом «свій до свого по своє». Бо зараз чимало фермерів користуються ділянками без потрібної документації, влада цим користується, робить з них спонсорів. Це може і добре, але так не має бути. Влада має думати разом із громадою, як використати кошти.
Перший напрямок – земельний (інвентаризація земель, врегулювання сплати орендної плати),

Другий - виробництво, яке б воно не було, має розвивати в першу чергу місцевих підприємців та забезпечувати роботою місцевих жителів.  

Для цього потрібно зібрати «старійшин» Зборова, інтелігенцію, людей з різними професіями - всі люди розумні, кожен може дати мудру пораду. .

Третій – комунальне господарство, екологія.  Екологія важлива, в тому числі беручи досвід Львова, що має інвесторів із Європи в цьому питанні. Громада буде великою,  одиниці сіл, що йдуть в громаду можуть похвалитись підприємством, яке платить податки і дає робочі місця. Нам потрібно реорганізувати існуючі комунальні підприємства, а і створити нові, зокрема по будівництву.

Ваші конкретні кроки по збільшенню дохідної частини  бюджету громади.

Розвиток одного із напрямків, вище сказаних мною. Це інвентаризація земельних ділянок, проведення нових нормативних оцінок, укладення договорів оренди з тими землекористувачами, які самовільно використовують землі.  

Другий крок, це залучення інвестицій. Я би хотів створити структурний підрозділ, який займався створенням інвестиційних проектів та працював з міжнародними фондами.  Завдяки нашому географічному розташуванні, я бачу перспективу в розвитку сільськогосподарської кооперації, рибного господарства, розміщенні вітрових електростанцій

Та знову ж таки, треба уважно вивчати це, аби був дохід, а не втрата коштів. Шукати ринок збуту не лише тут, але й закордоном. Збувати не сировину а готовий перероблений продукт.

Чи потрібна реформа щодо комунальних підприємств, можливість їх об'єднати була б доцільною?

Комунальні підприємства точно мають реформуватись, адже збільшено буде кількість населення, потрібно це все обслуговувати. Тому, об’єднання я думаю бути не може. А от розширення сьогоднішніх - необхідне.
Можливо, я б додав ту структуру комунального підприємства, яке б займалось будівельним напрямком, яке б могло обслуговувати не лише нашу громаду, на чому б ,власне, заробляло додаткові кошти.

Міська рада повинна реорганізуватись, бо це тепер рада територіальної громади. Тож, питання зміни штату, посад обов’язково виникне. Не знаю, як будуть працювати теперішні сільські ради, бо за новою реформою має залишитись лише староста, відповідно, потрібно контролювати ефективність їх роботи. Всі  ми маємо розуміти, що перший час буде важко, як ми бачимо на прикладі Залозецької громади.


Чи маєте на думці сформовану команду, чи можливий варіант, що в соратники ви візьмете якісь політичні сили, кого з своїх конкурентів готові взяти собі у заступники?

Ну, думаю, відповідати  на це питання не коректно. Всі кандидати достойні та потенційно всі можуть бути заступником. Працювати треба разом.
Брати участь у місцевому самоврядуванні - це обов’язок кожного.
До всіх інших політичних сил, які беруть участь у виборах в мене лояльне ставлення. Потенційно моїм заступником може бути кожен.

Неприємно, коли діалог партій зводиться до поливання брудом одне одного, так не має бути, я поважаю кожного.
Партії міняються, а люди лишаються ті ж самі. Діалог дуже потрібний, необхідно співпрацювати мирно та взаємовигідно.

Основна проблема селищ ОТГ - відсутність роботи, яке вирішення проблеми пропонуєте?

Частково я уже відповів на це питання, коли ми говорили про збільшення дохідної частину бюджету громади. Робочі місця одним чи навіть кількома інвесторами ми не вирішимо. Тож це питання потрібно буде вирішувати із громадою, знати чітко, що вона потребує.
Основний наш актив – земля. Відповідно вирощування с/г продукції, заморожування, переробка, виготовлення харчових продуктів це найперспективніші напрямки створення робочих місць.


Як щодо залучення молоді, їх ідей і проозицій?

Люди, які народилися та виросли в СРСР – це покоління, які виховані в тоталатрній країнні. За них завжди думала держава та партія. Їх вчили що думати не треба – є плани на пятирічку і їх треба виконати. Діти Незалежності росли в інших умовах, де держава їх залишила самих із своїми проблемами. Саме молодь повинна розуміти, що добробут та майбутнє громади можемо забезпечити тільки ми самі спільними зусиллями.

3 конкретні речі, які хочете реалізувати в 2018

Перше - оприлюднення проектів рішень. За цей період хотів би створити сайт міської ради, який би щодня оновлювався. Це насправді не так дорого і можна знайти людина, яке цим буде займатись. Можна також відновити інформаційну дошку у місті. Самоорганізувати населення, спробувати викликати довіру і бажання співпрацювати із владою. Сприяти створенню групи ініціативних людей.

Друге - проект розвитку регіону. Пошук інвестора, тобто створення відділу, що буде займатись роботою із інвесторами. Шукати тих людей, що мають гроші та переконувати їх вкласти ті гроші в нашу ОТГ. Це ,мабуть, в першу чергу сільсько-господарський сектор. Також потрібно розвивати туристичну галузь, адже іноземці таки бувають в Зборові, а його історична слава має грати нам на руку.


Я чув про проект тенісного корту, ресторану, басейну, вважаю, що це хороша ідея, але це має приносити результат, дохід. Тобто, зацікавити гостей з інших міст, Тернопіль чи Золочів, які б приїздили та залишали тут гроші.

Я б хотів бачити на посадах людей, що розбираються в тому, як треба правильно розпоряджати кошти.


Остання зміна 25/10/2017

Share this article

Про автора

Леся Голояд

Головний редактор

Зв'язатись зі мною можна у соціальних мережах :
https://vk.com/id78508235
https://www.facebook.com/lesya.holoyad
Наша пошта : zboriv_te_ua@ukr.net

  Яндекс.Метрика